Atrakcje Mazur


Wybierając się na wyjazd turystyczny w Polskę, obowiązkowo powinieneś zwrócić uwagę na to, jak ważnym miejscem są Mazury. Nie tylko trzeba tam być chociażby raz w życiu ale również przyda się zwiedzić ten rejon turystyczny w naszym kraju po to, aby to właśnie na tym obszarze móc poobcować z wszechotaczającą nasz przyrodą, której na Mazurach zdecydowanie nie brakuje. Co takiego stanowi jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych opisywanej części Polski? Dowiesz się o tym, czytając poniższe fragmenty.
Ryn to pierwszy z ważniejszych przystanków na Mazurach. Jest tam starodawny wiatrak holenderski, jaki powstał na planie koła. Jego budowa przypada na dziewiętnaste stulecie, a ściślej rzecz biorąc obiekt wzniesiono w roku 1873. Musimy także wspomnieć o tym, że Ryn znajduje się w niesamowicie malowniczym miejscu, bowiem w rejonie przepięknego jeziora Ryńskiego. Co więcej, także w tej miejscowości wybudowano niegdyś zamek krzyżacki.

Kolejną ciekawą atrakcją turystyczną poza Rynem, jest też Stara Różanka. Okazuje się ona urokliwą wioską, jaka zlokalizowana jest w okolicy mniej więcej na północ od Kętrzyna. Nie została ona w żaden sposób zmodyfikowana od stuleci, odkąd w zasadzie powstała. W nienagannym zupełnie stanie jest tez usytuowany tam inny niż w Rynie, ale także w stylu holenderskim wiatrak pochodzący z roku 1863. Jest on ciemnego czerwonego koloru oraz posiada specyficzny ceglasty stożek jaki ma na górze specyficzną głowicę drewnianą ze skrzydłami. Jest w niej pełno półkolistych okienek, które sprawiają, że ten obiekt stanowi niesamowicie piękny obiekt, wartych zwiedzenia nawet jeśli nie jest się miłośnikiem wiatraków czy starodawnych konstrukcji. Do tego nietuzinkowa panorama rozciągająca się dookoła.
Artykuł dzięki: porównanie składek oc