Arabella


Wybierając się w rejon Mazur, najczęściej masz na myśli wypocząć w otoczeniu malowniczych i nietuzinkowych krajobrazów, których na co dzień nie masz w swoich miejscowościach takich jak przykładowo mocno zabudowane miasta. W teren Mazurhttp://najlepszeubezpieczenie.com.pl/oc-direct/ warto jest się wybrać także wówczas, kiedy jesteśmy prawdziwymi zwolennikami różnorakich sportów wodnych oraz miłośnikami atrakcji turystycznych związanych z tego typu formą spędzania wolnego czasu. Istną gratką dla tej grupy turystów okaże się bez wątpienia wrak dawnego statku – powszechnie znanej Arabelli. Gdzie dokładnie można go zobaczyć i na czym polega niesamowitość tej atrakcji? Więcej w dalszych fragmentach.
Mazury posiadają całą masę rozlicznych typów atrakcji, w tym także wodnych, jednakże nie zapominajmy, że nie jest powszechnością móc zobaczyć niepospolity 'zabytek' z dawnych lat, jakim jest wrak okrętu niegdyś naturalnie funkcjonującego. Arabella znajduje się na popularnym jeziorze Mamry Północne. A dokładniej rzecz biorąc jest umiejscowiony na głębokości poniżej trzydzieści metrów pod powierzchnią wody, dlatego też opisywana atrakcja jest gratką dla umiejących nurkować.

Wielu turystów specjalnie docelowo właśnie w ten teren Mazur przybywa z chęcią nurkowania i zwiedzenia Arabelli. Nie zapominajmy również i o tym, że charakteryzowany wrak Arabella stanowił kiedyś wielki holownik, jaki stał się z czasem klasycznym jachtem żaglowym. Wykonywane były gruntowne remonty i prace renowacyjne, jednakże jednostka została kompletnie zniszczona ostatecznie przez rdzę i nie dało rady jej dłużej eksploatować. W ten sposób postanowiono uczynić z niej niesamowitą pamiątkę a co za tym idzie zdecydowano się ja przetransportować do Giżycka. Tam też znajduje się na dziś dzień. Nurkowie z Giżycka solidnie się nią zajęły, oczyszczając wrak oraz go odświeżając wizualnie na tyle, aby mógł stanowić nietuzinkowy relikt przeszłości, do jakiego jak magnes przyciągać będą tabuny lubiących nurkować turystów.
Artykuł dzięki: usługi księgowe poznań