Stańczyki


Wycieczkowicze decydujący się wyjechać w teren Mazur, raczej rzadko kiedy wybierają północne obszary Mazur, a to duży błąd, bowiem te pomijane i zapomniane tereny to wyjątkowo atrakcyjne terytoria, na jakiehttp://windmar.com.pl/katalog-produktow-i-uslug/okna-drewniane/pozbud-exterm-88 warto, aby zwróciły uwagę szerokie tabuny turystów chcących zrelaksować się w przepięknej scenerii. Akurat północne fragmenty Mazur jak najbardziej na taki wypoczynek pozwalają. Warto wspomnieć o tym, co takiego się tam znajduje. I na pewno na celownik weźmiemy do charakterystyki owych obszarów Stańczyki.
Wieś Stańczyki, bo o niej mowa, posiada mocno rozbudowane wiadukty, jakie łączą się z nieczynną już na chwilę obecną linią kolejową kursującą niegdyś na odcinku między miejscowością Gołdap a stacją Żytkiejmy. Mowa o ponad trzydziestokilometrowym odcinku, jaki pokonywany był przez ten pociąg regularnie jeszcze stosunkowo niedawno. Dziś stanowi zaś zupełnie nieaktywną linię kolejową, niemniej jednak przyciąga nadal turystów urokliwość występujących tam mostów.

Przeprawy znajdujące się we wsi Stańczyki wyróżniają się przede wszystkim tym, że są jedną z najwyższych konstrukcji tego rodzaju zlokalizowanych na terenie naszego kraju w ogóle. Poza tym, to jedne z najwyższych linii kolejowych w całej Polsce. Warto dodać, że ich długość liczy dokładnie dwieście metrów, przy czym wysokość przekracza trzydzieści sześć metrów! Obiekt stworzony został z żelbetonu i ma pięć przęseł. Ich łuki liczą z kolei równo po piętnaście metrów. Cechą szczególną okazuje się także nietuzinkowaubezpieczenia oc przez internet dekoracyjność opisywanych obiektów, na jaką składają się filary zdobione niepospolitymi elementami przypominającymi rzymskie akwedukty w Pont du Gard. Stąd też nie powinno nikogo dziwić, że pojawiła się w odniesieniu do tej architektury nazwa Akwedukty Puszczy Rominckiej.
Artykuł dzięki: http://znizkinaubezpieczenie.pl/wylicz-skladke-oc/