Mikołajki


Kiedy myślisz o Mazurach, na pewno jedną z największych turystycznych miejscowości samych w sobie stanowiących atrakcję dla zwiedzających stanowią Mikołajki. Co takiego jest tam do zobaczenia, że właśnie to miejsce rodzi tak częste skojarzenia? Więcej dowiesz się z dalszych fragmentów.
Mikołajki stanowią miasteczko słynące przede wszystkim z turystyki. Jest tam niedaleko Mrągowo oraz Giżycko. Dokładniej rzecz biorąc, usytuowane jest ono na terenie Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Przyciąga ono jak magnes przede wszystkim z tego względu, że posiada mocno rozbudowaną infrastrukturę typową dla żeglarzy- i tych dopiero co rozpoczynających przygodę z żeglugą i tych mocno zaawansowanych. W szczególności prawdziwy raj dla turystów lubiących żeglować znajduje się na obszarze północnej części Jeziora Mikołajskiego. Powód? Zwłaszcza wynika to z tego względu, że akurat to miejsce łączy się z rozmaitymi akwenami wodnymi pobliskimi.

Atrakcje Mikołajek to oczywiście w głównej mierze żagle, ale nie tylko. Jest tam także coś więcej niż przystań Żeglugi Mazurskiej. Do tego warto wyróżnić tę miejscowość mazurską zwłaszcza za okoliczne jeziora, przy których można biernie i aktywnie wypocząć, ale też skorzystać z koncertu szant. Ciekawym miejscem jest też tak zwana Ptasia Wyspa, na jakiej usytuowane są bazy noclegowe, w tym luksusowe hotele kilkugwiazdkowe. Do tego nietuzinkowe szlaki na piesze wyprawy oraz klimatyczność samego miasteczka przyciągają turystów jak magnes. W Mikołajkach można jeździć na rowerach, spacerować, wypoczywać solo i z całymi rodzinami, czy grupą znajomych. To doskonałe miejsce na spływy kajakowe oraz biwakowanie.
Artykuł dzięki: ubezpieczenia przez internet