Giżycko


Po co jechać do Giżycka? Czy miałeś kiedyś okazję zwiedzić tę nietuzinkową jak się zaraz okaże miejscowość turystyczną występującą na obszarze naszego kraju? Jeżeli nie, trafiłeś idealnie, bowiem za pośrednictwem niniejszego wirtualnego informatora przekażemy Ci kilka najważniejszych faktów na temat tego punktu na geograficznej mapie Polski. Czas start.
Giżycko zlokalizowane jest na obszarze jeziora Niegocin. Występuje wśród Krainy Wielkich Jezior Mazurskich i chociażby ze względu na właśnie takie usytuowanie warto jest zdecydować się na odwiedzenie tej miejscowości, kiedy decydujemy się na wyjazd turystyczny w Mazury. Co więcej, nie zapominajmy także i o tym, że Giżycko posiada nietuzinkową Twierdzę Boyen, która powstała mniej więcej w połowie dziewiętnastego stulecia. Miejscowość ulokowana jest na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Stanowi nic innego jak stolicę żeglarstwa w naszym kraju, ponieważ jest to istny raj dla wszystkich chcących pożeglować- czy to tych początkujących, czy też zaawansowanych i już znających się na rzeczy żeglarzy.

Giżycko zamieszkuje ponad trzydzieści tysięcy mieszkańców, jednak przewijających się rejonami tej miejscowości turystów jest w sezonie szczytowym, czyli zwłaszcza latem niekiedy nawet parokrotnie więcej. Wszystko za sprawą przystani żeglugi, ale też wielu innych atrakcji poza wodnymi atrakcjami, na jakie można się tam natknąć. W głównej mierze mowa o stoczni remontowej żeglugi śródlądowej, ale też Ptasiej Wyspie, ekskluzywnych obiektach hotelarskich, świetnych uliczkach do spacerowania, klimatycznej miejskiej zabudowie architektonicznej itd. Jest to jedna z najbardziej znanych polskich miejscowości wypoczynkowych oraz punktów turystycznych, która zasłynęła głównie za sprawą posiadania aż jedenastu portów żeglarskich. Do tego jest tam też zlokalizowany pas startowy dla samolotów sportowych.
Artykuł dzięki: