Warownia


Niedaleko od przepięknego Sandomierza znajduje się malownicza miejscowość jaką jest Warownia. Okazuje się ona nietuzinkową atrakcją turystyczną usytuowaną około czterdzieści kilometrów od wspomnianego wyżej Sandomierza. Jest ona konstrukcją powstała z inicjatywy Krzysztofa Ossolińskiego.strona główna naszej witryny
Jej wybudowanie miało miejsce w siedemnastym stuleciu. Do tej pory uznawana jest Warownia za jedną z najbardziej intrygujących miejscowości na terenie całego regionu, a nawet wśród szerokiej grupy tego rodzaju konstrukcji w Polsce generalnie. Warto wspomnieć także i o tym, że warownia to dziś prawdziwy magnes na turystów wybierających się ogólnie w teren województwa świętokrzyskiego. Ponadto nie zapominajmy także o zamku Krzyżtopór, który wybudowany został w siedemnastym stuleciu.

Pałac warowny przyciąga zwłaszcza nietuzinkową architekturą oraz nietypowym designem. Jest fascynującym obiektem ulokowanym w centrum województwa. Ma bardzo interesująca historię z jaką łączy się mnóstwo legend. Zamek wyżej wspomniany najpierw stanowił bryłę zajmującą przestrzeń ponad 1,3 hektara. Powstał na planie pięcioboku. Pałac dysponował murami, których łączna długość przekroczyła sześćset metrów. Niemniej jednak warto wspomnieć, że zamek w Ujeździe mimo iż jak na owe czasy stanowił prawdziwą gratkę dlahttp://www.lek-med.pl/potrzeby-lekarzy/internetowa-rejestracja-pacjentow-5.html miłośników turystycznych atrakcji monumentalnych, i tak był dla ówczesnych władców niewystarczający, dlatego przeszedł liczne rozbudowy, które sprawiły, że dziś stanowi atrakcję turystyczną naprawdę imponującą.
Artykuł dzięki: usługi pogrzebowe warszawa