biuro podrozy polska gory


biuro podrozy polska gory

Pepper Spray, Perspektywa historyczna

W ostatnich latach, gaz pieprzowy zyskała na popularności i obecnie jest na własny produkt obrony z wyboru, szczególnie wśród kobiet. Nie jest trudno zrozumieć, dlaczego; to non-lethal, tani, łatwy w obsłudze, mały i niepozorny. Jest to także legalne w większości krajów i jest bardzo skuteczny w zdejmując nawet najtrudniejszych mężczyzn.miernik tlenu

Chociaż produkowane masowo kanistry z gazem pieprzowym Istniejemy na rynku od około 30 lat, jej początki sięgają znacznie dalej. Istnieją dowody potwierdzające, że koncepcja wykorzystania ostra papryka lub http://www.pakoenergy.pl silne opary się osłabiać wroga, jest już od wieków.

Aztekowie

biuro podrozy polska gory

Aztekowie odkryli chili w środowisku naturalnym i zaczął ich kultywowanie blisko 6000 lat temu. Używali paprykę, aby dodać trochę smaku do swoich posiłków, ale odkryto również inne korzyści. Używali go jako lekarstwo na różne dolegliwości, w tym; przeziębienia, astma, łagodzenie bólu i łagodzą ból gardła. Odkryli oni również, że jeśli ostra papryka spalono, to mogą być stosowane jako formy walki chemicznej. Ogień stworzył dym, który choremu ich wroga podrażnienia gardła i penetrując skórę, podobnie jak spraye pieprz dzisiaj. W postaci sok był również używany jako broń i jako karę. Aztekowie nawet karane niewłaściwie dzieci trzymając głowę nad spalaniem chili pieprz w ogniu. Dym i opary wynikające były wystarczająco silne, aby spowodować uczucie pieczenia skóry, podrażnienie gardła i łzawienie oczu.

Aztekowie również wyciąć aż papryka chili i związał je do swoich łodzi odeprzeć rekiny podczas ich połowu. Jednakże, skuteczność tego sposobu prawdopodobnie bardzo minimalne jak spiciness z pieprzu rozcieńcza się w wodzie oceanicznej.

Majowie

Mayan Indianie uprawiane Hot Chili Peppers, a także wykorzystywali je, aby dodać smaku żywności.

– autor artykułu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *